TANGER

Brama do Maroka, brama do Afryki – TANGER – to miasto o głęboko zakorzenionym muzułmańskim charakterze, z medyną, Kasbah i sukami. Ale jako wolny port ma również bardzo międzynarodowy charakter, z rozwijającą się turystyką i bardzo silną ekonomiką. Z tych przyczyn jest to miasto zaskakujące i bardzo wyjątkowe. Zapraszamy do poznania Tangeru podczas jednodniowej wycieczki, by delektować się zupełnie inną kulturą, niż w Europie.

Z portu w Tarifie wyruszymy szybkim promem, którego podróż zajmuje około 45 minut. Po naszym przybyciu do Tangeru w samym porcie nas będzie oczekiwał lokalny przewodnik i prywatny pojazd (VIP).

Podczas panoramicznej trasy zwiedzimy dzielnicę Malabata, część francuską, hiszpańską, włoską i amerykańską i z Cap Spartel będziemy podziwiać Ocean Atlantycki z pięknymi plażami. Zatrzymamy się na typowe zdjęcie z wielbłądami, odwiedzimy grobowce fenickie i Jaskinie Herkulesa, gdzie, zgodnie z legendą, mityczny bohater wsparł rękę, aby oddzielić kontynent afrykański od europejskiego.

Resztę wycieczki już po powrocie do centrum będziemy kontynuować na piechotę. Pospacerujemy przez Kasbah, medynę, Pałac Mendoubia, Plac Muzyków, suki, a także zatrzymamy się na zakupy.

Aby odzyskać siły, zjemy obiad w typowej marokańskiej restauracji ze wspaniałymi widokami panoramatycznymi, gdzie skosztujemy między innymi marokańskiego kuskusu, któremu na końcu towarzyszyć będzie typowy taniec brzucha. Po obiedzie powrót do portu i do Europy.

  • Destination

  • Zalecenie / zawiadomienie

    obowiązkowy paszport. wygodne buty
  • It includes

    prom Tarifa-Tangier-Tarifa, postępowanie policyjne, przewodnik towarzyszący całej trasie, podatki portowe, luksusowy transport marokański
Abrir chat