SIERRA BLANCA

Pasmo górskie Sierra Blanca, które otacza Marbellę, jest powodem przyjemnego klimatu tego słynnego kurortu. Zabrania gorącemu powietrzu z głębi lądu w dotarciu do wybrzeża, chłodzonego jeszcze morskimi bryzami. A Marbella zawsze żyła pod ochroną swoich gór. Wyjście na szczyt La Concha (1215 metrów) stał się testem orientacyjnym zarówno dla mieszkańców Marbelli, jak i dla wielu turystów.

Zapraszamy Cię na trekking po różnych szlakach o różnym stopniu trudności i czasie trwania, zawsze dostosowane do stopnia zaawansowania uczestników.

Szlak EL POZUELO,  trasa okrężna o długości 5,4 km, jest łatwą trasą o różnicy wysokości około 300 m. Prowadzi nas na północny stok Sierra Blanca z pięknymi widokami na Pico Torrecilla w Sierra de las Nieves. Ścieżka prowadzi wśród  wzrosłych dębów i jodeł autoktonicznych nazywających się tu pinsapo. Pinsapar del Pozuelo, las tworzony przez ten właśnie gatunek, choć niewielki, jest przykładem typowej flory regionalnej Andaluzji.

Najbardziej charakterystycznym punktem pasma górskiego Sierra Blanca, to bez wątpienia CRUZ DE JUANAR, ważny symbol i legenda wokół niego. Tradycja wyjścia w dzień pierwszego maja, aby odprawić mszę na szczycie przy olbrzymim żelaznym krzyżu, jest wśród mieszkańców stale aktualna. I warto pójść w górę: u naszych stóp zobaczymy całą południową ścianę gór z zatoką Marbelli i Puerto Banús. Trasa jest około 3 km długa, liniowa,  z różnicą wysokości około 250 m.

Zarówno szlak Pozuelo, jak i Juanar są łatwe, wykonalne dla dzieci. Należy jednak pamiętać, że w górach występuje wiele czynników ryzyka, takich jak brak wody, strome zbocza, udar cieplny, brak cienia na wielkich przestrzeniach i obfite cierniste zarośla. Trzeba zapewnić dostaw wody do picia i zwłaszcza latem unikać najgorętszych godzin i nosić odpowiednią odzież i obuwie.

Gwiezdny TOP szlak w Sierra Blanca to bez wątpienia LA CONCHA. Jest to trudna trasa o długości około 7,6 km i trwająca około 6-7 godzin (tam i z powrotem), z mnóstwem kruszącego się kamienia i miejscami z łańcuchami do wsparcia. Wymagana jest  rozwinięta dyspozycja fizyczna uczestników i odpowiednie obuwie górskie. Po osiągnięciu szczytu na wysokości 1215 metrów będziemy mogli podziwiać wspaniałą panoramę Marbelli, Puerto Banús, doliny rzeki Río Verde z wioską Benahavís, zapory wodnej Istán, Gibraltaru i Afryki. A to warte wysiłku!

Według wyboru trasy
  • Destination

  • Zalecenie / zawiadomienie

    Obuwie górskie
Abrir chat