ŚCIEŻKA  KRÓLA

Jeden z najbardziej fascynujących krajobrazów łańcucha górskiego Montes de Málaga, ze stromymi klifami i wąwozami, sięgającymi miejscami aż do 700 m głębokości. Ścieżkę wybudowano w celu  udostępnienia kanionu robotnikom przy budowie niedalekich hydroelektrowni i kolei łączącej  stolicę Andaluzji z Malagą dla pociągów ekspresowych  AVE.

Caminito del Rey zyskało swoją nazwę od króla Alfonsa XIII, który  odwiedził te miejsca w roku 1921 i przeprowadził inaugurację ścieżki. Od tej pory jest nazywana Ścieżka Króla.

Nasz pojazd zostawimy na parkingu w pobliżu wioski Ardales i przejdziemy się około 30minut, aby dotrzeć do stacji kontrolnej. Stamtąd rozpoczyna się mniejwięcej 3 km długa wędrówka ścieżką Caminito del Rey, podczas której będziemy móc obserwować jednak wspaniały krajobraz a także mnóstwo ciekawych zjawisk takich jak amonity i sępy krążące nad wąwozem…

Pod koniec jest zaplanowana przerwa, by  coś zjeść w jednej z restauracji. Ponieważ trasa jest jednokierunkowa, na parking, gdzie zostawiliśmy nasz pojazd, wrócimy transferem miejscowym.

  • Destination

  • Difficulty

    bardzo prosta, stosowna też dla dzieci od 8 lat nie zalecane dla osób cierpiących na zawroty głowy i lęk z wysokości
  • Bilety

    konieczna rezerwacja z wyprzedzeniem
Abrir chat