RONDA I SETENIL DE LAS BODEGAS

Rozpoczniemy wizytę Rondy przechadzką po promenadzie  Alameda de Tajo. Z panoramicznych balkonów będziemy podziwiać malowniczy krajobraz pasm górskich otaczających Rondę,  szczególnie Sierra de Grazalema.

Zwiedzimy Arenę do walk byków, Plaza de Toros, istotny symbol Rondy, ze stajniami, areną i muzeum, a także zbliżymy się do Nowego Mostu, najbardziej znanego punktu charakterystycznego miasta. To arcydzieło o wysokości 98 m, zbudowane w XVIII wieku, umożliwiło połączenie starej dzielnicy, usytuowanej na skale, z nowoczesną dzielnicą zwaną Mercadillo (Targowisko). Tym sposobem umożliwiono ekspansję urbanistyczną miasta. Miniemy kolegiatę Santa María la Mayor, najważniejszy kościół w Rondzie i pałac Mondragón, obecnie Muzeum Miejskie.

Zwiedzanie zakończymy przy ulicy Vicente Espinel, najważniejszej ulicy handlowej w mieście, aby odpocząć  i odzyskać siły w niektórej z typowych restauracji w mieście.

Po lunchu pojedziemy do jednego z najpiękniejszych miesc w Hiszpanii, Setenil de las Bodegas (około 30 minut). Najważniejszą atrakcją jest same miasto: domy wybudowane się pod osłoną skał, tworząc w ten sposób mieszkania-jaskinie. Przechadzka po Ulicy Cienia i po Ulicy Słońca należą do najpiękniejszych przeżyć w Andaluzji.

  • Destination

  • Bilety

    Arena do walki byków
  • Zalecenie / zawiadomienie

    wygodne buty
Abrir chat