RONDA MONUMENTALNA

Rozpoczniemy wizytę od Puerta Almocábar, jednej z bram w murach dawnej medyny muzułmańskiej. Przejdziemy się starówką Rondy, kierując się do kolegiaty  Santa María la Mayor, najważniejszego kościołu miasta. Zobaczymy bogatą dekorację różnych ołtarzy, kaplic i chóru.  Miniemy Pałac Mondragón, obecnie Muzeum Miejskie, i Dom salezjanów Dona Bosco, i podążymy w kierunku Nowego Mostu, istoty i symbolu Rondy.

To arcydzieło o wysokości 98 m, zbudowane w XVIII. wieku, umożliwiło połączenie starej dzielnicy, usytuowanej na skale, z nowoczesną dzielnicą zwaną Mercadillo (Targowisko), leżącą po drugiej stronie rzeki. Tym sposobem umożliwiono ekspansję urbanistyczną miasta. Przejdziemy do Plaza de Toros, która wraz z Nowym Mostem stanowi charakterystyczną istotę miasta. Była zbudowana  w  XVIII. wieku i jest najstarszą areną do walk byków  w Hiszpanii. Odwiedzimy arenę, stajnie i muzeum.

Wizytę Rondy zakończymy na ulicy Vicente Espinel, najważniejszej ulicy handlowej w mieście, aby odpocząć i odzyskać siły w niektórej z typowych restauracji w mieście.

około 8 godzin z dojazdem
  • Destination

  • Bilety

    Santa María la Mayor Arena
  • Zalecenie / zawiadomienie

    wygodne buty
Abrir chat