RONDA I WINO

Rozpoczniemy wizytę Rondy przechadzką po promenadzie  Alameda de Tajo. Z panoramicznych balkonów będziemy podziwiać malowniczy krajobraz pasm górskich otaczających Rondę,  szczególnie Sierra de Grazalema.

Odwiedzimy Arenę do walk byków, Plaza de Toros, symbol Rondy, ze stajniami, areną i muzeum, a także zbliżymy się do Nowego Mostu, najbardziej charakterystycznej istoty miasta.

To arcydzieło o wysokości 98 m, zbudowane w XVIII. wieku, umożliwiło połączenie starej dzielnicy, usytuowanej na skale, z nowoczesną dzielnicą zwaną Mercadillo (Targowisko). Tym sposobem umożliwiono ekspansję urbanistyczną miasta. Miniemy kolegiatę Santa María la Mayor, najważniejszy kościół w Rondzie i pałac Mondragón, obecnie Muzeum Miejskie.

Zwiedzanie zakończymy przy ulicy Vicente Espinel, najważniejszej ulicy handlowej w mieście, aby odpocząć  i odzyskać siły w niektórej z typowych restauracji w mieście.

Po lunchu i wolnym czasie podjedziemy do jednej z winnic, aby degustować doskonałe wina regionalne. Chociaż nazwa pochodzenia Sierras de Málaga jest stosunkowo młoda, to winnice w okolicy Rondy pysznią się produkcją  wina doskonałej jakości.

  • Destination

  • Bilety

    Arena do walki byków
  • Zalecenie / zawiadomienie

    wygodne buty
Abrir chat