RONDA  I  HODOWLA BYKÓW

Wizytę Rondy rozpoczniemy przechadzką po promenadzie  Alameda de Tajo. Z panoramicznych balkonów będziemy podziwiać malowniczy krajobraz pasm górskich otaczających Rondę,  szczególnie Sierra de Grazalema.

Odwiedzimy Arenę do walk byków, Plaza de Toros, istotny symbol Rondy, ze stajniami, areną i muzeum, a także zbliżymy się do Nowego Mostu, najbardziej znanej charakterystyki miasta. To arcydzieło o wysokości 98 m, zbudowane w XVIII. wieku, umożliwiło połączenie starej dzielnicy, usytuowanej na skale, z nowoczesną dzielnicą zwaną Mercadillo (Targowisko). Tym sposobem umożliwiono ekspansję urbanistyczną miasta. Miniemy kolegiatę Santa María la Mayor, najważniejszy kościół w Rondzie i pałac Mondragón, obecnie Muzeum Miejskie. Zwiedzanie zakończymy przy ulicy Vicente Espinel, najważniejszej ulicy handlowej w mieście, aby odpocząć  i odzyskać siły w niektórej z typowych restauracji w mieście.

Na życzenie można zastąpić zwiedzanie Areny do walk z bykami spacerem do Starego Mostu i wiszących ogrodów nad wąwozem rzeki,  zwanych Ogrodami Cuenca, lub któregokolwiek innego zabytku.

Po lunchu przemieścimy się do gospodarstwa hodowlanego RESERVATAURO,  w którym torreador Rafael Tejada hoduje swoje TOROS BRAVOS, byki do walk. Pospacerujemy po gospodarstwie, zobaczymy byki i konie pasące się spokojnie po wzgórzach posiadłości i dowiemy się, jak wyhodować dobrego byka, nadającego się do starożytnej sztuki hiszpańskiej walki byków.

  • Destination

  • Bilety

    Arena do walki byków Reservatauro
  • Zalecenie / zawiadomienie

    wygodne buty
Abrir chat