MALAGA I MIJAS

Aby lepiej poznać wybrzeże Costa del Sol, zabierzemy Cię do Malagi, stolicy prowincji. Podczas panoramicznego przejazdu samochodem pokażemy sobie wspaniałą plażę Malagueta i zachwycające widoki ze wzgórza Gibralfaro. Następnie kontynuować będziemy w centrum miasta według Twoich życzeń i preferencji (zobacz naszą ofertę WYCIECZKI PÓŁDNIOWE – MALAGA.

Po lunchu przeniesiemy się do MIJAS, jednej z najpiękniejszych białych wiosek w prowincji Malaga.

Mijas, dawna Tamisa Rzymian i Mixa muzułmanów – znajduje się na wysokości 425 m n.p.m, dzięki czemu widoki z dowolnego punktu w mieście są rzeczywiście zachwycające.

Wizytę rozpoczniemy od Ermitażu Virgen de la Peña, w którym znajduje się rzeźba świętej patronki miasta. Będziemy kontynuować przez wąskie uliczki i zaułki miasta, mijając Muzeum Miejskie, były stary Ratusz, w którym znajduje się interesująca kolekcja sztuki popularnej z licznymi narzędziami, które były wykorzystywane do produkcji oliwy z oliwek, wina, rodzynek, itp.

Plaza de Toros de Mijas to jedyna prostokątna arena do walki byków w Hiszpanii. Możemy podziwiać, jak dostosowała się do geomorfologii terenu. W pobliżu znajduje się kościół Niepokalanego poczęcia, najważniejszy kościół parafialny,  i panoramiczny punkt widokowy, z którego w pogodne dni można zobaczyć starożytne Kolumny Herkulesa: Gibraltar i Dżebel Musa na kontynencie afrykańskim.

  • Destination

  • Zalecenie / zawiadomienie

    wygodne buty
Abrir chat